Az MVM Csoport vezetése az általa irányított nemzeti tulajdonú energetikai társaságcsoport tevékenységének minden területén elkötelezett a korrupció elleni küzdelemben. Kifejezetten tiltja és ellenzi a korrupció minden formáját, határozott lépéseket tesz annak megelőzése és megakadályozása érdekében. Az MVM Csoport Antikorrupciós Politikája magas szinten fogalmazza meg az MVM Csoport antikorrupcióval kapcsolatos elveit és törekvéseit.
Az MVM Csoport Antikorrupciós Politikája iránt elköteleződést vállalt az MVM Zrt. menedzsmentje, Igazgatósága és Felügyelőbizottsága, akik írásban nyilatkoztak arról, hogy az abban foglaltakkal egyetértenek, azt magukra nézve kötelezőnek ismerik el, továbbá megerősítették, hogy magatartásuk megfelel az abban támasztott elvárásoknak, és elősegítik az abban foglalt elvek érvényesülését.
Az MVM Zrt. Antikorrupciós Politikájának elérhetősége:
mvm.hu/hu-HU/ESG/Governance/AntikorrupciosIranyitasiRendszer
Az MVM OTSZ Zrt. MINŐSÉG, KÖRNYEZETI és ANTIKORRUPCIÓS POLITIKÁVAL is megerősítette az elköteleződését:
OTSZ-IIK3-M-01 Integrált Irányítási Politika
Antikorrupciós Ismertető anyag
Vállalati értékeink:
Tanúsítvány: 5029-02-01-Tanus_NQA_ISO 37001_2016_Magyar OTSZ-BSz-211
Az MVM OTSZ. Zrt. által követett etikai normákról szóló szabályzat (ETIKAI KÓDEX)
Az MVM Zrt. és MVM OTSZ Zrt. a panaszokról, a közérdekű bejelentésekről, valamint a visszaélések bejelentésével összefüggő szabályokról szóló 2023. évi XXV. törvény (Panasztörvény), valamint a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló 2009. évi CXXII. törvény, illetve a köztulajdonban álló gazdasági társaságok belső kontrollrendszeréről szóló 339/2019. (XII. 23.) kormányrendelet előírásainak megfelelve – a szervezeti integritást sértő események, jogellenes cselekmények és mulasztások, valamint egyéb visszaélések és panaszok bejelentésének fogadására dedikált (ún. „Whistleblowing”) csatornákat tart fenn.
Szervezeti integritást sértő eseménynek minősül különösen, de nem kizárólagosan
A bejelentővel szemben alapvető elvárás, hogy a bejelentést jóhiszeműen tegye meg, és minden általa ismert, releváns információt közöljön az eset megfelelő megítéléséhez és kivizsgálásához. Az MVM Zrt. és MVM OTSZ Zrt. biztosítja, hogy egyetlen bejelentőt se érjen hátrány, zaklatás vagy bármilyen egyéb retorzió vagy diszkrimináció annak következtében, hogy információt szolgáltat integritást sértő események gyanúja esetén, ugyanakkor a rosszhiszeműen tett hamis, valótlan bejelentés annak tartalmától függően jogi következményeket vonhat maga után. A bejelentőt akkor sem érheti hátrány, ha az általa jóhiszeműen tett bejelentés a vizsgálat során megalapozatlannak bizonyul.
A bejelentések eredményes vizsgálatához legalább az alábbi információk megadása szükséges:
A bejelentéseket a következő csatornákon lehet megtenni:
A társasági bejelentési lehetőségek:
A csoportszintű bejelentési lehetőségek:
a bejelentések kivizsgálására az MVM Zrt. és MVM OTSZ Zrt. vonatkozó belső szabályzatának megfelelően kerül sor. (OTSZ-BSz-091 Az MVM OTSZ Zrt. Szervezeti integritást sértő események kezelésének belső szabályzata.)
Amennyiben a bejelentést
a bejelentés érdemi kivizsgálása mellőzhető.
Az eljárás első lépéseként megvizsgálásra kerül, hogy a bejelentés alapján fennáll-e integritást sértő esemény gyanúja, és amennyiben igen, integritást sértő esemény érdemi vizsgálatára irányuló eljárás indul, mely vizsgálati jelentéssel zárul.
A bejelentő természetes személy a bejelentés megtételével az „Adatkezelési tájékoztató integritást sértő eseményt bejelentőknek” című adatkezelési tájékoztatóban foglaltak alapján hozzájárul személyes adatainak a tájékoztatóban foglaltak szerinti kezeléséhez.
A bejelentő természetes személy, a bejelentésről érdemi információval rendelkező természetes személy és a bejelentéssel érintett természetes személy jogairól és kötelezettségeiről és egyéb hasznos tudnivalókról további részletes információk elérhetőek az alábbi linkeken: